KeePassX menadżer haseł

Hasło dostępowe ma być maksymalnie długie i skomplikowane, tyle w temacie.
Jeżeli masz hasło którego nie da się znaleść w słowniku, Twoje hasło zawiera wielkie i małe litery, dodatkowo posiada znaki specjalne i liczby to Twoje szanse
na to że nikt go nie wykorzysta wzrastają.
Oczywiście przy nieograniczonym budżecie i czasie można złamać każde hasło ale w tym miejscu chciał bym zasygnalizować pewną dobrą praktykę którą powinno się
sosować przy doborze haseł.

Ok mam już mega długie hasło znam je na pamięć i stosuje wszędzie :) Błąd !

Każdy system do którego się logujesz np. bank, poczta email, konto hostingowe i.t.d powinno mieć inne hasło. Jedno hasło do wszystkich usług to taki sam problem jak proste hasło, dodatkowo nie wszystkie usługi przyjmują np 48 znakowe hasła dostępowe.

A więc duża liczba skompilowanych haseł to problem ponieważ nie każdy jest w stanie je spamiętać, z pomocą przychodzą nam programy które potrafią przetrzymywać dla nas nasze hasła i robią to w sposób bezpieczny.
Jednym z rozwiązań jest KeePassX.

KeePassX, hasła, hosting, strony, menadżer  Jest to prosty darmowy menadżer haseł którego można używać na wielu systemach operacyjnych od Windowsa po FreeBSD. Możemy w nim grupować swoje hasła, każda karata nowego hasła zaweira pola takie jak :
  - grupa
  - tytuł
  - nazwa użytkownika
  - adres url ( np. adres pod którym się logujemy może to być https://strony-domeny.pl/logowanie )
  - hasło ( podajemy je dwa razy )
  - możemy również wygenerować nowe hasło
  - dodać komentarz
  - czas ważności hasła i załącznik, oraz wiele wiele więcej.

Mimo wszystko jest to oprogramowanie które dobrze się sprawdza nie trzeba korzystać z wszystkich opcji, najważniejsze abyśmy mieli ustawione długie hasła.

Wszystkie dane które zapisujemy w programie są składowane w zaszyfrowanym pliku z rozszerzeniem .kbd, przy dostępie do tego pliku program poprosi nas o podanie hasła i tutaj może być to nasze jedyne hasło które jest skomplikowane i które to znamy na pamięć. Dzięki takiemu rozwiązaniu podnosimy poziom bezpieczeństwa swoich danych i nie zaprzątamy sobie głowy innymi hasłami a co najważniejsze nie stosujemy krótkich i łatwych do odgadnięcie haseł ponieważ nie musimy ich pamiętać.
Czy odpowiedź była pomocna?

 Wydrukuj ten artykuł

Przeczytaj również

Przesyłanie danych na serwer

W naszej ofercie planów hostingowych można w dwojaki sposób zarządzać danymi (plikami) na swoim...

Hosting cena

Cena hostingu, co w ramach opłaty dostajemy i jakie są koszty miesięczne i roczne ? Czy można...

Aktualizacja danych kontaktowych

W ramach panelu zarządzania możesz dokonać zmian swoich danych kontaktowych, zmiany dokonywane z...

Powered by WHMCompleteSolution