Rodzaje certyfikatów

Z pomocą naszego panelu DirectAdmin można dodać opcję szyfrowania połączenia dla swojej domeny/strony www. Opcja ta jest wymagana  przy przesyłaniu wrażliwych danych ( loginów/haseł/danych osobowych ), dzięki szyfrowaniu połączenia transmisja pomiędzy Twoją przeglądarką internetową a serwerem jest zaszyfrowania i nie ma możliwości odczytania przesłanych danych.

Pamiętaj :
 
  Jeżeli na stronie masz formularz którym wysyłasz dane zawsze stosuj połączenie szyfrowane.

Dostępne rodzaje certyfikatów :

 - certyfikat serwera : przy wybraniu tej opcji do Twojej domeny zostanie podłączony nasz certyfikat SSL dla domeny strony-domeny.pl, jeżeli twoja domena nie jest częścią *.strony-domeny.pl to przeglądarki internetowe będą informować o niezgodnym certyfikacie i odradzać będą przeglądanie twojej strony. Pamiętaj że tej opcji używamy jedynie w przypadku subdomeny *.strony-domeny.pl

- swój samo-podpisany certyfikat : korzystając z tej opcji wytworzysz własny certyfikat SSL dla swojej domeny, przeglądarki internetowe będą odrzucać ten certyfikat ponieważ nie został on wystawiony przez zaufanego wystawce certyfikatów, jednak jeżeli chcesz korzystać z tej opcji to wystarczy dodać ten certyfikat do zaufanych certyfikatów i ostrzeżenia nie będą się pojawiać ( połączenie będzie realizowane bezpiecznie, jednak z punktu widzenia bezpieczeństwa ogólnego certyfikat taki nie jest "zaufany" gdyż ktoś w taki sposób może podszywać się pod jakąś instytucję. Zalecamy korzystanie z tej opcji tylko do swoich potrzeb.

- żądanie certyfikatu SSL : po wypełnieniu potrzebnych danych zostanie wygenerowany plik żądania certyfikatu ( Certificate Signing Request czyli plik z rozszerzeniem *.csr), plik ten jest wymagany gdy składasz zamówienie na certyfikat swojej domeny u dostawcy certyfikatów.

- certyfikat z : Let's Encrypt : jest to opacją darmowego, w pełni kompatybilnego certyfikatu SSL (przeglądarki nie informują o błędach), ważność takiego certyfikatu trwa 90 dni, certyfikat jest odnawiany automatycznie przed upływem terminu ważności, w pozostałych przypadkach należy samemu wygenerować prośbę o odnowienie certyfikatu

Czy odpowiedź była pomocna?

 Wydrukuj ten artykuł

Przeczytaj również

Darmowy certyfikat SSL/TLS

Let's encrypt - to oferta darmowego i zgodnego z wieloma przeglądarkami certyfiaktu SSL....

Wildcard czyli ceryfikat z gwiazdką

Certyfikat z gwiazdką czyli tak zwany wildcard pozwala na stosowanie jednego certyfikatu dla...

Darmowy certyfikat z polskimi znakami IDN

Czy możliwe jest utworzenie certyfikatu dla domeny w której mamy np polskie znaki ? Zgodnie z...

Let's Encrypt certificate expiration notice

Na tydzień przed wygaśnięciem certyfikatu (certyfikat Let's Encrypt ważny jest przez 3 miesiące)...

Powered by WHMCompleteSolution