Certyfikat SSL dla twojej strony www

Warto pomyśleć o wdrożeniu certyfikatu SSL na swoją stronę ponieważ nowe wersje przeglądarek zaczynają ostrzegać przed stronami bez połączenia bezpiecznego. Narazie dotyczy to stron na których znajdują się pola do logowania ( strony przez które wysyłamy dane powinny być bezwzględnie zabezpieczone SSL'em ). Następnym korkiem ... Czytaj więcej »

Let's encrypt aktualizacja

Obsługa darmowego certyfiatu Let's encrypt została zaktualizowana. Obecnie nasz panel Direct Admin posiada kilka dodatkowych opcji takich jak : - wybór kilku domen dla których zostanie wygenerowany darmowy certyfikat- możliwość wyłączenia automatycznego odnowienia (automatyczne odnowienie następuje po 90 dniach ) - obsługa domen IDN ... Czytaj więcej »

PayPal nowa metoda płatności

Aby ułatwić Państwu realizację płatności za usługi oferowane przez nasz system hostingowy, dodaliśmy możliwość płatności z pomocą platformy PayPal. Dzięki temu rozwiązaniu można dokonywać płatności bezpośrednio z konta PayPal lub za pomocą kart płatniczych.    Dla przypomnienia dostępne kanały płatności to :   - ... Czytaj więcej »

Domeny techniczne

W ramach naszego systemu rejestrowania nowych rozszerzeń domen dodaliśmy do obsługi nowe rozszerzenia dedykowane dla branży technicznej i eksperckiej. W zakładce domeny można wyszukiwać dostępność i zarejestrować domenę plus hosting dla nowych rozszerzeń :    .systems .expert  .tech    Rejestracja domeny możliwa jest na ... Czytaj więcej »

PHP 5.5 koniec wsparcia

Od 10 lipca 2016 interpretator języka PHP w gałęzi 5.5  traci wsparcie bezpieczeństwa. Sprawdź swojego dostawcę hostingu i przygotuj się na wersję 5.6 lub 7.x. Dlaczego jest to takie ważne ? Brak wsparcia bezpieczeństwa oznacza że Twoja strona może być podatna na różnego rodzaje ataki hakerskie wykorzystujące podatność nie ... Czytaj więcej »

Brute force automatyczna obrona.

Jednym z ciekawszych rozwiązań przydatnych w usługach hostingowych ale nie tylko, jest program nazwany SSHGuard. Główne funkcje programu to analiza w czasie rzeczywistym logów systemu i podejmowanie decyzji o tym czy zablokować adres IP który wykonuje tak zwany atak siłowy/słownikowy (brute-force). Nazwa programu "SSHGUARD" pochodzi od ... Czytaj więcej »

Let's encrypt, darmowy certyfikat SSL

Darmowy certyfikat SSL zgodny z większością przeglądarek, dodatkowo może się automatycznie aktualizować ? Tak to możliwe. Co prawda nie jest to jeszcze dosyć znane rozwiązanie (pewnie z uwagi na to że sprzedaż obecnych certyfikatów raczej spadnie gdy powszechnym stanie się szyfrowanie przesyłanych danych w internecie) , dodatkowo z ... Czytaj więcej »

Kolejne narzędzie do sprawdzania poprawności szyfrowania

W czasach gdy komunikacja w sieci jest narażona na ciągłą inwigilację ( nie tylko przez publiczne służby ale i przez przestępców ), warto sprawdzić stan działania swojego serwera i to w jaki sposób realizowane jest szyfrowanie połączenia. Typowe usługi hostingowe wykorzystują kilka protokołów internetowych do komunikacji w sieci, ... Czytaj więcej »

Gmail inforumje o braku szyfrowania połączenia

Od pewnego czasu w webowej przeglądarce GMail widomości przesłane z serwera bez szyfrowania są dodatkowo oznaczone. Oznacza to według gmaila iż serwer z którego wysłano lub do którego dostarczono wiadomość nie szyfruje transmisji danych, a co za tym idzie treść samej wiadomości możliwa jest do podsłuchania w internecie a następnie ... Czytaj więcej »

Poważna dziura w kliencie ssh. CVE-2016-0777

Firma Qualys Security opublikowała dzisiaj informacje o błędzie w kliencie serwera OpenSSH. Błąd polega na działaniu nieudokumentowanej funkcji Roaming która pozwalała klientowi ssh na wznawianie przerwanego połączenia z serwerem OpenSSH. Z tym że sam serwer OpenSSH nie posiada już wsparcia dla tej funkcji. Jednakże samo wadliwe ... Czytaj więcej »

Powered by WHMCompleteSolution